image

02.02.2024

Встановлення меж земельних ділянок на місцевості.

Читаючи цю інформацію, ви, швидше за все, є користувачем або власником земельної ділянки. У статті наводиться корисна інформація про розбивку меж земельних ділянок. У яких випадках потрібно виконати встановлення меж? Існує безліч ситуацій, коли потрібне межування. До межі вашої ділянки починає з'їжджатися будівельна техніка. Почалися підготовчі роботи з будівництва багатоповерхової будівлі. У такій ситуації кожен власник хоче мати законні межі, щоб на його ділянку ніхто не зазіхав.

Сусід по ділянці, прокопує межу, випадково (або спеціально) опинився на вашій землі. Можлива ситуація, коли ваш сусід вирішив продати свою земельну ділянку і просить вашого підпису на акті встановлення меж. Насправді спірних моментів буває безліч. Кожен власник землі, задається питанням – як відстояти свої права? Доводити свою точку зору в нескінченних чварах із сусідами по межі. Взяти та підписати акт встановлення меж «наосліп», а потім багато разів пошкодувати про такий необдуманий вчинок…

Цю процедуру мають виконувати кваліфіковані інженери. Замовляти встановлення меж необхідно у землевпорядних (геодезичних) фірмах, які мають сертифікат  на виконання таких робіт. Вирішення питання в рамках правового поля дозволить вам відстоювати межі земельної ділянки в будь-якій інстанції та перед будь-яким опонентом. Не заглиблюватимемося в технічні моменти самої процедури. Земельне законодавство України представлено багатьма нормативно-правовими актами. Зрозуміти всі тонкощі процедури, далекій від землеустрою людині, вкрай складно. Для користувачів земельних ділянок першочерговим є питання підготовки до розбивки меж, а також економії часу та фінансового ресурсу під час проведення даної процедури.

Підготовка необхідних документів Перше та основне – у вас має бути на руках повний пакет необхідних документів. Сюди належить: свідоцтво про право власності на ділянку. Варто зазначити, що куплена ділянка або отримана в результаті успадкування, прийняття в дар, повинна мати відповідний документ, що підтверджує (договір купівлі - продажу, дарування, заповіт). Крім того, потрібний ваш паспорт громадянина. Документам варто приділити особливу увагу і слідкувати за їх збереженням. З перелічених вище документів вам необхідно зробити копії, і завірити їх у нотаріуса (краще кілька копій з кожного документа). Далі вам необхідно вибрати геодезичну організацію, яка займеться, безпосередньо, процедурою встановлення меж земельної ділянки.

Геодезична компанія повинна мати сертифікат, хорошу історію та відгуки від клієнтів. Перш ніж підписувати договір, ретельно ознайомтеся з кожною пропозицією, і погодьте спірні моменти, якщо вони виникли. У договорі послуг повинні бути відображені права та обов'язки обох сторін, ціна на кожен вид робіт, та загальна сума. Оптимальний варіант – це оплата послуг авансом (кращий варіант – оплата через банк). Далі вам залишається чекати на приїзд геодезистів на вашу ділянку (дата приїзду вказується в договорі).

Що робити, коли сусід не згоден із межею? Причин незгоди може бути безліч. Сусід уже посадив кущі смородини на заповітному клаптику землі або два десятки років тому проходила в іншому місці, і так далі. І що робити у такому разі? У такій спірній ситуації потрібне компромісне рішення. Найчастіше, краще піти на невеликі поступки, і значно заощадити фінанси, нервові клітини, і, звичайно ж, час, який піде на судові позови. І тільки якщо компроміс досягти неможливо, варто звернутися до суду. Факти відмови сусідів потрібно фіксувати документально. Також варто роздобути інформацію в реєстрі або архіві, про площу ділянок ваших суміжників, проходження комунікацій та ін.

work

Нарешті настав момент істини. До вас на ділянку приїхали геодезисти. Також прийшли суміжники (сусіди). Інженери за допомогою новітніх приладів проведуть дослідження, і визначать межі ділянки. І тут сусіди по ділянці мають сказати свою думку щодо межі. Якщо суміжники підтверджують межі, то процедура встановлення меж закінчена, і далі залишиться отримати документи в геодезичній фірмі. Але не завжди так гладко і можуть виникнути питання.

 Результатом встановлення меж є звіт про проведення встановлення меж земельної ділянки. Ви отримуєте цей документ у геодезичній компанії, з якою укладали договір.

Скільки коштує межування? Усіх, звичайно, хвилюють ціни на межування. Варто зазначити, що, на відміну від державних компаній, приватні можуть самостійно встановлювати ціни на кадастрові роботи. Керівництво таких компаній, зазвичай, орієнтується  на ринку. На вартість робіт також впливає розташування, ступінь забудови, площа та форма ділянки. Не варто вибирати першу-ліпшу геодезичну фірму. Варто проаналізувати відгуки про різні організації, дізнатися корисну інформацію у знайомих та друзів, які вже мали досвід спілкування з геодезистами.

Встановлення меж ділянки важлива процедура, яка необхідна для оформлення правовстановлюючих документів на ділянку, та вирішення земельних спорів. До цієї процедури варто підходити відповідально та виважено.

;

Дякуємо за відгук

Дякуємо