маркшейдерські роботи

Розрахунок об'ємів земляних робіт

Підрахунок обсягів земляних робіт при складанні кошторисів необхідний для прийняття ряду технічних рішень по визначенню методики їх виконання, вибору технічних інструментів, визначення вартості і тривалості, а також організації робіт. Послуга геодезична зйомка земельної ділянки є основою для проведення таких розрахунків, так як, тільки виконавши її можна отримати інформацію про елементи планування території.

Сучасні геодезичні прилади дають можливість нашим геодезистам з високою точністю проводити вимірювання рельєфу на ділянці до і після переміщення ґрунтових мас, після чого на комп'ютері обробляються результати зйомки, виконується підрахунок обсягів земляних мас, що забезпечує високу точність результатів.

Якщо потрібно виконати розрахунок земляних робіт при прокладанні лінійних об'єктів, наші фахівці смугу, де планується прокладання траси, поділяють на ділянки - пікети. В цьому випадку топозйомка проводиться попікетно, в результаті клієнт отримує відомість попікетного підрахунку обсягів земляних робіт.



work
work

Побудова цифрової моделі рельєфу

Створення цифрової моделі рельєфу затребуване в найрізноманітніших сферах, так як вона підходить для детального вивчення будь-якого типу рельєфу, незалежно від специфіки та обсягів території. Без ЦМР не обійтися при проведенні маркшейдерії, інженерних вишукувань та інших геоінформаційних проектів і наукових досліджень. Цифрова модель необхідна потрібна архітекторам, так як без нього неможливо зробити грамотне проектування. Без детальних відомостей про рельєф не вийде проведення робіт і в інших областях:

  • Ландшафтному дизайні, де для облаштування великих територіях потрібно точно знати ділянки скупчення води, якість ґрунту і інші особливості. Якщо поєднати її з тривимірним зображенням території, можна отримати візуальне макетування і побачити, як зводяться об'єкти будуть вписуватися в загальний ландшафт;
  • Будівництві доріг і магістралей, для уточнення інформації про можливу просідання ґрунту і наявності ґрунтових вод;
  • Природоохоронній сфері, з метою отримання точних координат і обсягів особливих ділянок;
  • Побутової області для створення електронних карт;

Використання цифрової моделі не обмежується перерахованими сферами. У будь-яких ситуаціях, де потрібна максимально детальна інформація про рельєф за площею місцевості, доцільно використання ЦМР.



Підрахунок об'єму насипу

Проектуючи будь-яке будівництво, щоб уникнути перевитрати коштів, важливо правильно реалізувати розрахунок обсягу забору ґрунту, що дозволить дізнатися - скільки ґрунту буде вибрано, транспортовано, чи є можливість розподілу землі в межах ділянки обраної під зведення об'єкта. Досвідчені інженери-геодезисти нашої компанії оперативно і якісно здійснюють цей вид послуг, так як мають в розпорядженні все необхідне для досліджень обладнання, техніку та інноваційний комп'ютерне забезпечення. Однак деякі клієнти іноді запитують: чи можна самостійно порахувати об'єм ґрунту в м3, скориставшись різними калькуляторами, і не вдаючись до допомоги фахівцем?

Чи доречна така економія? Відповідь однозначна: не будучи професійним геодезистом, якісно зробити розрахунок обсягу ґрунту досить важко. Адже розрахунок обсягу виїмки ґрунту має основну мету - отримання реальних цифр, що дозволяють виконати контроль за процесом виробництва земляних робіт підрядниками. І тут важлива точність. У чому складність обчислень? Перш за все, варто враховувати, що кожен вид ґрунту - глина, пісок або супісок, має свою питому вагу, тому порахувати об'єм ґрунту в м3 може тільки висококваліфікований фахівець. Для визначення обсягів окремого підвиду земляних робіт, наші геодезисти вибирають різні методи і необхідні розрахункові формули.



Дякуємо за відгук

Дякуємо