image

18.10.2022

Особливості зйомки для ландшафтного дизайну

Щоб отримати великий масштаб місцевості, проводять геодезичну зйомку ділянки в масштабі 1:200 або менше. Цей формат достатній та інформативний для інженерів у галузі облаштування ландшафту. Зазвичай топографічну зйомку та план на її основі роблять у масштабі 1:500. Але такий формат може виявитися не надто докладним та не підходящим для вирішення завдань у сфері ландшафтного будівництва. Отже, виготовляють план місцевості в масштабі 1:200 або 1:100. Це обов'язково відображається у технічному завданні.

 За підсумками ландшафтної зйомки формують план ділянки з інформацією про його рельєф та об'єкти, що є на ньому. Також план може містити відомості про інші властивості та характеристики ділянки. Немає чітких вимог або нормативів для виконання топозйомки з метою ландшафтних робіт. Вони варіюються залежно від ландшафту, технічного завдання та мети зйомки, вимог ландшафтного дизайнера. Від чого залежить підсумковий документ ландшафтної топографічної зйомки:

-висота перерізу рельєфу з кроком від 10 до 25 см;

- щільність пікетажу, тобто, наскільки часто визначаються позначки;

-мікрорельєф;

-наявність вертикальних об'єктів (будівель, кореневих систем дерев, фундаментів) та необхідність вимірювання їх висот; наявність та розташування рослин; необхідність зйомки та відображення підземних споруд та інженерних мереж.

Зверніть увагу: точний топографічний план є дуже важливим для проведення ландшафтних робіт. Якщо в ньому є навіть дрібні помилки та неточності, ділянка біля будинку може виявитися надто вологою та непридатною для деяких будівельних робіт, для реалізації планів ландшафтного дизайнера. Саме тому важливо правильно вибрати виконавця для складання топографічної зйомки.

Геодезичну зйомку проводять у три етапи:

Підготовчий. На цій стадії експерти мають отримати та вивчити технічне завдання. Вони дізнаються про площу ділянки, на якій будуть проводитися дослідження. З цього розраховується вартість послуги. Технічне завдання замовник може скласти сам, також можна звернутися за допомогою до фахівців нашої компанії. Завдання містить дані про знаходження ділянки, список робіт, які будуть проведені, а також вимоги замовника.

 Польові роботи. Інженери виїжджають на місцевість та роблять зйомку. Вони досліджують територію та форми рельєфу на ній, наприклад, насипи, канави та ін. Вивчають та вимірюють наявні будівлі, будівлі, комунікації, рослини та інші елементи.

Камеральний. Це стадія обробки отриманої біля інформації. Використовується спеціалізоване програмне забезпечення. Складається план місцевості масштабу 1:200 чи іншому, заданому замовником. У плані та супутній документації повинні бути надані всі відповіді на поставлені замовником питання та завдання.

За підсумками проведеної роботи складається деталізований план ділянки. Його надають клієнту у паперовому та цифровому вигляді у форматі PDF або DWG. За погодженням із замовником план може бути виконаний як проекції 2D або моделі місцевості 3D. З плану проектують і реалізують ландшафтні плани місцевості, готують вертикальні планування, створюють точні архітектурні проекти. Також проводять землевпорядні роботи, підраховують земляні маси, проводять експертизи в судових цілях.

 Ціна проведення топографічної зйомки ділянки починається від 7000 гривень. Вартість розраховується індивідуально, тому що на неї впливають кілька факторів. Від чого залежить ціна: розміри ділянки; характеристики рельєфу; наявність та щільність будов, інженерних мереж, доріг; наявність та щільність рослин. Також можуть враховуватись інші особливості місцевості.

 Щоб проконсультуватися, розрахувати вартість та зробити замовлення на топографічну зйомку для ландшафтних завдань, зателефонуйте нам.

work
;

Дякуємо за відгук

Дякуємо