image

21.11.2023

Як проводяться інженерно-геологічні дослідження?

Цей процес зазвичай здійснюють інженери-геологи.  Основне завдання входить досконале вивчення ділянки будівництва, фізико-хімічного складу та властивості ґрунту на місці майбутньої забудови та складання технічного звіту за отриманими результатами.

На першому етапі геологи беруть проби ґрунту, таким чином здійснюють геологічне вишукування ґрунту. Для цього в певному місці вони бурять свердловину, з якої витягують зразки ґрунту для подальшого вивчення в лабораторії. Крім лабораторних обстежень, склад ґрунту також вивчається у місці буріння. Тільки так можна оцінити його «поведінку» та властивості у природних умовах, що дуже важливо для майбутньої будови. Також на місці проводиться вивчення рівня залягання ґрунтових вод. Отримані різними способами властивості грунту і підземних вод зіставляються у результаті діючими у будівництві нормами і правилами Українського законодавства.

work

Виходячи з цього, інженери-геологи складають технічний звіт для замовника, в якому містяться всі висновки та сформовані на їх основі рекомендації. На підставі цих даних визначаються тип фундаменту, глибина закладення, близькість ґрунтових вод, агресивність ґрунту по відношенню до бетону та сталі.

Слід зазначити, що комплекс інженерно-геологічних досліджень проводиться не тільки на користь замовника, але й з метою збереження навколишньої природи. Адже перед геологами стоїть завдання максимально зменшити шкоду, завдану геологічному середовищу від будь-якого виду будівництва. Професійні забудовники ніколи не нехтують виконанням геологічних досліджень. Адже вони, як ніхто інший, розуміють всю важливість та цінність цих робіт для міцності та довговічності запланованої споруди будівлі чи споруди. Замовити інженерно-геологічні дослідження в Україні Ви зможете в компанії "Геодет" за телефоном   +380-93-72-75-872,  +380-67-888-12-69.

 

;

Дякуємо за відгук

Дякуємо