image

02.06.2022

Застосування квадрокоптерів для геодезичних робіт.

       Застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА)  у різних сферах життєдіяльності людини вже не новина, так в одній з ранніх статей ми вже висвітлювали це нововведення, тепер воно набуло бурхливого розвитку.

     Безпілотники в Україні та в усьому світі застосовуються у сфері геодезії та картографії, охороні навколишнього середовища, маркшейдерській справі, сільському та лісовому господарстві, інженерних дослідженнях та будівництві.

      Геодезичні безпілотники літають над заданою територією, отримуючи зображення високої якості з геодезичною прив'язкою, що дозволяє створювати високоточні топографічні плани. Така аерофотозйомка, оброблена у спеціальному програмному забезпеченні, стає основою для цифрових моделей місцевості (ЦММ), рельєфу (ЦМР) та ортофотопланів.

     

 

     Зараз ми використовуємо дрони як один із методів роботи: і використовуємо старі методики, і виконуємо польоти, щоб комбінувати результати та отримувати максимально точні та повні дані. Однак є вимірювання, які просто неможливо отримати за допомогою аерофотозйомки — наприклад, діаметр водопропускної труби, що пролягає під дорогою, або дані про підземні комунікації. Це означає, що безпілотники не замінять повністю стандартні методи геодезичних досліджень, але можуть полегшити роботу геодезистів, особливо у важкодоступних районах і на відкритій місцевості, і в деяких випадках заощадити час.

work

     

      Геодезичною аерофотозйомкою повинна займатися команда спеціалістів, яка має необхідну кваліфікацію співробітників та спеціальне обладнання. Замовляти послуги у компанії, яка раніше займалася лише весіллями та спортивними змаганнями абсолютно безглуздо, так як  у ній можуть бути справжні професіонали, але своєї справи. У топографічному зніманні необхідно розуміти як саме зібрати матеріали для подальшого створення топографічної карти або ортофотоплану - що знімати, з якої відстані, ракурсу і т.д. і т.п. Крім цього, в компаніях, які займаються саме аерозйомкою для геодезії, як правило, працюють геодезисти та маркшейдери, а значить вам не доведеться звертатися окремо за складанням документів – вам одразу зроблять топографічну зйомку на основі аерофотозйомки.

     У нашій команді є професійні геодезисти, тому ми вдумливо та відповідально підходимо до процесу та пропонуємо не просто вихідні матеріали зйомки, а й готовий продукт – ортофотоплани, 3D-моделі, топографічне знімання всіх масштабів .

    Наша компанія «Геодет» також пропонує своїм клієнтам повний спектр геодезичних послуг з використанням найсучаснішого обладнання, зокрема безпілотних літальних апаратів.

;

Дякуємо за відгук

Дякуємо