Аерофотозйомка місцевості

Ортофотоплани

Ортофотоплан - це фотографічний план місцевості на точній геодезичній основі, отриманий шляхом аерофотозйомки або космічної зйомки з подальшим перетворенням знімків з центральної проекції в ортогональну за допомогою методу ортотрансформування.

В результаті перетворення виходить ортофото, яке дозволяє скласти ортофотоплани на будь-які райони.

Ортофотоплани особливо затребувані при створенні детальних та генеральних планів населених пунктів, геодезичних, топографічних, геологічних, гідрологічних, екологічних дослідницьких роботах, землеустрою, архітектурно-будівельному проектуванні і контролі будівельно-монтажних робіт.

Аерофотозйомка місцевості

Аерофотозйомка місцевості є основою для подальшого дешифрування. Аерофотознімання надає найширші можливості для збору і аналізу даних про об'єкти на території зйомки, а також про впливають на дані об'єкти факторах і процесах життєдіяльності, причому проводиться збір даних без безпосереднього втручання і присутності на місцевості.

Аерозйомка місцевості може використовуватися як для планування комунікацій, інспекції та картографії, так і в рекламних цілях. Зйомка з висоти покаже всі переваги території і допоможе продемонструвати ділянку найефектніше.



Аерофотозйомка з використанням БПЛА

Аерофотозйомка з БПЛА - оптимальний варіант для оперативного отримання просторових даних. На безпілотні апарати може бути встановлено різне обладнання для проведення вишукувальних робіт.

Аерофотозйомка з БПЛА підрозділяється на зйомку з безпілотників і Мультикоптерів (квадрокоптера, гексакоптеров, октокоптеров).

Зйомка з безпілотних літаків ідеально підходить для моніторингу невеликих площ з метою отримання ортофотопланів місцевості та вирішення інших завдань.

Зйомка з БПЛА для аерофотозйомки використовується в:

  1. енергетиці;
  2. нафтогазової промисловості;
  3. сільському господарстві;
  4. лісової галузі;
  5. водному господарстві;
  6. на автодорогах, залізниці;
  7. геодезичних дослідженнях;
  8. картографії;
  9. оперативному виявленні ПП, а також при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
work

Вимірювання площі земельної ділянки

Встановивши на літальний апарат фотографує пристрій, його запускають на обліт території. Виконується аерофотознімання. Аерофотозйомка надає дані для побудови карти. Побудова карти і обчислення розмірів проводиться в автоматичному режимі завдяки застосуванню сучасних комп'ютерних програм.

Використання БПЛА дозволяє  створити картографічну основу з точними координатами всіх об’єктів, що знаходяться в межах ділянки. Це дозволить  візуально виявити та розрахувати точні площі контурів та геометричні параметри (довжина, ширина, крутизну схилу) орних земель, заболочених угідь, лісосмуг . Уточнення розбіжностей у площі земельної ділянки зафіксованої на кадастровому плані з реальною площею поля, що знаходиться в обробці (різниця може складати від 2% до 5%).



Вимірювання площі посіву, розмір полів

Обмір контурів полів може проводиться різними способами - за допомогою традиційних геометрів, шляхом об'їзду територій з GPS-трекером (похибка до 5 м), а також за допомогою аналізу інформації з супутників (похибка до 1 м). Але найточніший спосіб визначити реальний контур і площа оброблюваної території - це використання безпілотних літальних апаратів, оснащених GPS-датчиками (похибка ~ 0,2 м).

Обліт поля дронами має низку переваг перед об'їздом по периметру і використанням супутникових даних:

  1. оперативність проведення обміру;
  2. швидкість отримання даних (кілька сотень гектар за один виліт);
  3. найвища точність одержуваних даних (інформація про площі поля з точністю до сантиметрів, зображення з високою роздільною здатністю)
work

ЦМР (Цифрова модель рельєфу)

Цифрове тривимірне моделювання рельєфу на основі аерофотознімків дозволяє провести повну візуалізацію цікавить вас території. Інтерактивність 3-х мірної аерофотозйомки - зручна в просторовому аналізі.

Ми використовуємо безпілотники для аерофотозйомки і це виправдано, особливо на невеликих площах і в результаті клієнт отримує повний асортимент готових матеріалів, в тому числі 3D модель рельєфу. Для найбільшої деталізації аерофотозйомку точкових об'єктів необхідно проводити як в надир, так і з відзнакою від надира, а БПЛА в цьому випадку найбільш оптимальний, крім того на великих майданних об'єктах потрібно проводити перехресне фотографування і з фінансової точки зору безпілотник в аерофотозніманню найбільш вигідний. 

Створення цифрової моделі рельєфу затребуване в найрізноманітніших сферах, так як вона підходить для детального вивчення будь-якого типу рельєфу, незалежно від специфіки та обсягів території. Без ЦМР не обійтися при проведенні маркшейдерії, інженерних вишукувань та інших геоінформаційних проектів і наукових досліджень біологів, географів, геологів. Вона дозволяє визначити характеристики ґрунту в розрізі і визначити рівень залягання ґрунтових вод. Цифрова модель необхідна не тільки геологам, але і архітекторам, так як без нього неможливо зробити грамотне проектування.

Електронні карти полів (агротехнології)

Ефективне землеробство неможливо без знання точних контурів і площі полів. Більш того, дуже важливі актуальні дані про стан рослин і ґрунтів. Зйомка з повітря - це найбільш простий і дієвий метод отримання таких відомостей.

Кілька хвилин польоту на малій висоті дозволять Вам отримати детальні ортофотоплани сантиметрової точності і 3D-моделі рельєфу. З їх допомогою можна виконувати інвентаризацію та моніторинг використання земель, проводити точні агрохімічні дослідження і контролювати стан рослин. Передові технології дозволяють отримати інформацію, необхідну для своєчасного і обґрунтованого прийняття рішень.

Інвентаризація земель за допомогою БПЛА набагато точніше і продуктивніше, ніж поширені в даний час методи об'їзду поля по контуру або змалювання за супутниковими даними. Технології дозволяють точно визначати межі та площі полів, реальне використання земель і тип рослинного покриву. Для тих, хто вже впровадив електронні карти полів і використовує системи для агроуправління, ми пропонуємо створення оновлених ортофотопланів та тайлових покриттів.

Облік та моніторинг земель

Зйомка з БПЛА дозволяє швидко і точно оцінити площу сільськогосподарських угідь, а постійний моніторинг дає можливість оцінити схожість культур, контролювати якість врожаю і виявляти випадки крадіжки і псування посівів. Всі ці дані допоможуть оперативно реагувати на зміни стану культур, приймати своєчасні рішення і в результаті - підвищити ефективність землеробства.

Аерофотозйомка в сільському господарстві - один з найважливіших джерел отримання інформації при проведенні земельних робіт. БПЛА - технологія дозволяє вести облік і контроль стану сільськогосподарських угідь: це оптимізація витрат води, розрахунок оптимальної кількості внесених добрив і хімікатів, створення електронної карти полів, прогноз врожайності с / г культур, планування прокладки дренажних систем та ін. За допомогою безпілотних літальних апаратів можна визначити рельєф місцевості, розміри полів, межі водних об'єктів (озер, річок, боліт) і доріг. Застосовуючи цю технологію можна отримувати фотографії для аналізу стану посіву, його густоти та рівномірності. Використання зйомки дозволяє виявити зміни культури під час її зростання. Отримані дані показують розвиток і ріст рослин у видимому ближньому інфрачервоному спектрі. На основі зміни тональності і кольору спектра можливо зробити висновок, про те в якій ділянці площі посіву потрібно та чи інша добавка.

Дякуємо за відгук

Дякуємо