геодезичний супровід будівництва

Виніс осей

Виніс (розбивка) основних осей будівель виконується відповідно до встановлених будівельних і геодезичних інструкціях і правилах. Важливо, щоб дані роботи виконувалися досвідченими геодезистами, так як від якості інженерних робіт, залежить успіх всього подальшого будівництва. Винос у натуру осей будинків здійснюється з метою посадки його на місцевість і виробництва будівельно-монтажних робіт

Передача висотної відмітки (репера)

Перед початком будь-якого будівництва передує винесення проекту в натуру за заданими координатами, таким чином, в першу чергу геодезист виносить в натуру задані координати та відмітки (репера). Внутрішньої висотною основою при зведенні багатоповерхових будівель служать репери (марки), закладені в конструкцію фундаменту або першого поверху. Ці репери в період зведення будівлі називають основними. Для забезпечення контролю за збереженням висотного положення реперів число їх на будівлі має бути не менше трьох.

Виніс точок по координатах

Винос точок по координат на місцевість є затребуваною послугою, що надається нашою компанією. Дана послуга вам може знадобитися в наступних випадках: визначення на місцевості меж ділянки; визначення розташування на місцевості об'єкта майбутнього будівництва; визначення місця прокладання інженерних мереж; визначення місця прокладання майбутніх шляхопроводів; перевірка відповідності меж ділянки координатами, вказаними в його документі. Від точності виносу точок координат на територію залежить дуже багато, тому для цієї роботи фахівці повинні мати необхідний рівень кваліфікації і розташовувати усіма необхідними приладами. Якщо у вас виникла необхідність у визначенні координат на місцевості, завжди намагайтеся вибирати профільних фахівців, якість роботи яких завжди знаходиться на висоті.

work

Виконавче знімання на будівництві

Геодезичні робіт на будівельному майданчику також включають виконавчі зйомки. Цей вид інженерних вишукувань необхідний для моніторингу якості будівельних робіт. Виконавча зйомка здійснюється за допомогою високоточної геодезичного обладнання. Інженери отримують відомості про розташування головних конструктивних елементів будівель. Від якості організації геодезичних робіт залежить подальша доля всього проекту, міцність споруджуваного будинку (споруди), безпеку людей. Для будівництва будинків і споруд виконавчі зйомки мають особливе значення, тому що крім виявлення відхилень проекту вони дозволяють регулювати технологічний процес будівництва, коректуючи його по ходу виконання будівельно-монтажних робіт. Виконавчі зйомки входять до складу технологічного процесу будівництва, тому черговість і спосіб їхнього виконання, технічні засоби й необхідна точність вимірів залежать від етапів будівельно-монтажного виробництва. Виконавчій зйомці підлягають частині будинків і конструктивні елементи (колони, плити перекриття, отвори(короба), ростверки), від точності положення яких залежить точність виконання робіт на наступних етапах, а також міцність і стійкість будинку в цілому. Ці вимоги власне кажучи й визначають поетапний вибір параметрів виконавчої зйомки.

Виніс котловану

Розбивка контуру котловану або для проведення земляних робіт виконується згідно кресленням, на якому повинні бути вказані розміри фундаментів, глибина їх закладення, а також геодезичні осі будівлі. Щодо основних осей будівлі, закріплених на обноски, на місцевість виноситься проекція контуру підстави фундаменту і лінія верхньої бровки котловану. Лінія верхньої бровки закріплюється кілками, між якими натягується шнур для позначення меж розкриття котловану. Розбивка котловану вимагає високої точності. Для проведення геодезичних розбивочних робіт використовується сучасне обладнання: тахеометри, GPS-приймачі, далекоміри. Якщо головні осі винесені з великою похибкою (більше 3 мм), можуть виникнути проблеми при зведенні наступних етапів конструкції.

Підрахунок об’ємів земляних мас або робі

Будівництво будівель і споруд - процедура, яка вимагає значних грошових вкладень, тому кожному забудовнику потрібно розуміти, на якому рівні якості, і з якими витратами часу і коштів будуть виконані дослідження. Для зйомки земляних мас ми застосовуємо високоточні пристрої, що дає можливість максимально точно підрахувати їх обсяг. Це дозволяє попередити ситуацію, коли недобросовісні підрядники вказують завищені кубометри, щоб взяти з клієнта зайві гроші, а також позбавить замовника від необхідності регулярно приїжджати на майданчик для здійснення контролю.

work

Визначення меж земельної ділянки

Визначення меж земельної ділянки на місцевості - це закріплення (встановлення) на території поворотних точок межі земельної ділянки межовими знаками у формі дерев’яних кілків, металевих труб, в твердих покриттях, позначення фарбою на будівлях, спорудах тощо. Визначення меж земельної ділянки відбувається згідно з інформацією з Державного Земельного Кадастру і документації, на основі якої був сформований земельну ділянку, за допомогою високоточних геодезичних GPS приладів. Межі земельної ділянки між сусідами будуть закріплені дерев’яними кілками, за бажанням, можна встановити стовпчики іншого формату і провести бетонування. Установку (відновлення) меж земельної ділянки можуть робити тільки сертифіковані фахівці за допомогою обладнання, які пройшли реєстрацію і отримали свідоцтво про повірку їх точності.

Виніс конструктивних елементів будівлі

Детальні розбивочні роботи виконують протягом всього періоду будівництва об’єкта. Спочатку вони пов’язані з розробкою ґрунту при створенні котловану. З цією метою виносять в натуру контур котловану, передають на дно котловану проектні відмітки при розробці котловану. Потім проводять розбивку під блоки і частини фундаменту з одночасним встановленням точок і площин в проектне положення. На цьому ж етапі виносять в натуру осі і деталі будівельних конструкцій. Після завершення будівництва фундаменту розбивають контур плити підвалу або першого поверху. Далі на залитій бетоном плиті розмічають (виносять) колони. І так на кожному поверсі розбивають плиту перекриття та колони. 

Дякуємо за відгук

Дякуємо