Інженерно-Геодезичні вишукування
Топографічне знімання м 1:500
(Топографічна зйомка ділянки в масштабі 1: 500 з висотою перетину рельєфу через 0,5 метра є найбільш затребуваною серед усіх видів інженерно-геодезичних вишукувань. Топографічні плани масштабу 1: 500 є основою для більшості видів проектних робіт. Необхідність в проведенні топографічного знімання М 1: 500 виникає в таких випадках, як:
- проектування об'єкта,
- складання генерального плану забудови територій,
- прокладка підземних комунікацій, будівництво ЛЕП,
- розробка містобудівного плану,
- здача об'єкта будівництва в експлуатацію,
- для проектування об’єктів піл інші цілі.
Топографічний план в масштабі 1: 500 має відмінну рису, що на ньому відображені всі підземні споруди і комунікації, їх технічні характеристики.
Топографічне знімання м 1:2000
(Топографічна зйомка місцевості в масштабі 1: 2000 - це комплекс геодезичних робіт, в результаті яких створюється план, що відображає на місцевості капітальні та тимчасові споруди, природні об'єкти (гидрографию, річки, озера, ліси, посадки, зелені насадження), дороги, проїзди і рельєф . Відрізок довжиною в 20 метрів на місцевості, буде відповідати 1 сантиметру на топографічному матеріалі.)
Топографічне знімання м 1:5000
Топозйомка масштабу 1: 5000 є основою для проектування і розвитку житлових і виробничих кварталів і мікрорайонів в середніх і великих містах. Топографічні плани місцевості даного масштабу часто використовують для складання генеральних планів населених пунктів, містобудівної оцінки, схем інженерних комунікацій та іншої містобудівної документації.
Масштаб 1: 5000 означає, що відрізку довжиною 50 метрів на місцевості відповідає відрізок довжиною 1 сантиметр на топографічному плані. План такого масштабу дозволяє зобразити великі об'єкти на заданій території, рельєф, інженерні мережі, транспортну інфраструктуру.
Інженерно-геодезичні вишукування
(Інженерно-геодезичні вишукування - це комплекс польових і камеральних геодезичних робіт, результатом яких, як правило, є топографічний план заданого масштабу з нанесеними інженерними комунікаціями і відображеної ситуацією на місцевості, заданого технічних завданням масштабу.
Завдяки нашому виконання інженерно-геодезичних вишукувань Ви, як замовник, отримаєте всі необхідні топографо-геодезичні матеріали, а також дані про рельєф місцевості, всі споруди і будівлі, інженерні мережі. Дані інженерно-геодезичних вишукувань є геодезичною підосновою. Такі дані є тим «фундаментом», на якому розробляється проектна документація (генеральний план, проекти реконструкції і т. П.).
Метою інженерно-геодезичних вишукувань:
отримання відомостей про рельєф та існуючу ситуацію;
визначення точного місця розташування підземних і надземних комунікацій;
прив'язка земельної ділянки до державної системи координат;
закріплення точок з відомими координатами (репера) на місцевості для розбивки об'єктів, що будуються.)
Виконавче знімання території
Виконавча геодезична зйомка - це особливий вид інженерно-геодезичних робіт виконується геодезистами після завершення всіх будівельних і монтажних робіт на об'єкті.
Виконавча геодезична зйомка об'єкта будівництва, проведена після завершення всіх будівельних робіт, включається до складу виконавчої документації по проекту, що передається замовнику при введенні об'єкта в експлуатацію. Завдання виконавчої геодезичної зйомки - максимально точно відобразити фактичний стан об'єктів і комунікацій на місцевості.
Викопіювання з топографо-геодезичного плану
Викопіювання з топографо-геодезичного плану - це копія певної частини плану, в якій описується конкретна територія всієї землі ділянки і сусідніх з нею ділянок землі. Початковий зроблений документ може бути кресленням місцевості з великою територією, а на викопіюванні буде видно тільки інформація про одне конкретній ділянці землі.
Детальне топографічне знімання масштаб 1:100, 1:200.(Ландшафтна зйомка.)
Топографічна зйомка 1: 200 - це вид геодезичних робіт для отримання великомасштабного топографічного плану в масштабі 1: 200 і дрібніше. Найбільшу затребуваність топографічна зйомка 1:200 і 1:100, знаходить серед ландшафтних архітекторів в якості геодезичної підоснови для вертикального планування, тому таку зйомку часто називають ландшафтної.
Жорсткі нормативи топографічної зйомки 1:200 точно не встановлені, і визначаються типом місцевості, призначенням досліджень і технічного завдання замовника. Основні параметри, які можна регулювати, це: висота перетину рельєфу (крок горизонталей, як правило - 10, 20, 25 см), відображення мікрорельєфу, щільність пікетажу (частота визначення відміток), необхідність вимірювань висот вертикальних елементів (висота будівель, фундаментів, ґанків ), зйомка підземних інженерних комунікацій, необхідність таксації деревних насаджень і т.д.)
У підсумку ми отримуємо високо деталізований план місцевості на папері і в електронному вигляді в двомірної проекції або тривимірної цифрою моделі місцевості.
Погодження наявності інженерних мереж
У багатьох випадках після виконання топографічної зйомки на ділянці виникає необхідність в звірці (узгодженні) правильності нанесення інженерних мереж на план. Це виникає або в разі неможливості виявлення комунікацій , які потрапляють в межу зйомки.
За узгодження інженерних мереж експлуатуючі організації виставляють рахунки за відповідні послуги. Терміни узгодження мереж в різних службах різний і може займати від одного тижня до місяця. Результатом проведення звірки мереж буде внесення уточнень на плані і погодження з печаткою інженера служби. Виконати це завдання можуть як співробітники ТОВ "ГЕОДЕТ", так і сам замовник.
Подеревна зйомка (таксація дерев)
Подеревна зйомка виконується аналогічно звичайній топографічній зйомці тільки певні ділянки лісу, парку або саду знімаються і відображаються на топографічному плані як кожне окреме дерево або кущ з підписами їх характеристик, коли на звичайному топографічному плані ліс (парк) відображається контуром заповненим кружками певного діаметру в залежності від висоти дерев.
При виконанні таксації лісонасаджень виконуються роботи по визначенню породи, висоти, віку, діаметра стовбура (на висоті 1,5 м від землі) дерев і чагарників; занесення даних таксації в журнали і на копію топографічного плану або на топографічні карти; складання відомості перерахунку і опису зелених насаджень.
Погодження червоних лінії
Останнім часом все більш актуальною стає тема визначення червоних ліній на плані ділянки, а так само винесення їх в натуру, або ж перевірка їх відсутності.
Червона лінія на топографічному плані вказує будівельникам і проектувальникам не тільки кордони до яких дозволяється проводити забудова, а й охоронні лінії головних вулиць, магістральних комунікацій, пожежних проїздів, історичних цінностей. Так само червоні лінії проектуються і дотримуються уздовж високовольтних ліній електропередач.
З появою сучасних цифрових карт місцевості з'явилася можливість ведення єдиного плану червоних ліній цілого міста. У кожної поворотної точки такої лінії є проектні координати в міській системі, або в СК63. За бажанням замовника фрагмент червоною лінія може бути завдано на топографічний план окремої ділянки.
Червоні лінії можуть бути як прямими, так і кривими. Крива лінія повторює форму бордюру на певній відстані. Це відстань розраховується головним архітектурним управління міста і не може бути порушено. Актуальність червоної лінії підтверджується печаткою геодезичної організації, що має право вести цю діяльність, а так само головного архітектора міста чи ОТГ. Нагадуємо, що геодезичну діяльність має право вести тільки геодезична організація, в штаті якої офіційно числяться сертифіковані інженери-геодезисти. Документ, підписаний не сертифікований інженером-геодезистом вважається недійсним!
Зйомка для РЕМу
Для підключення будинку до електромережі в РЕМ часто вимагають зйомку для РЕМу (викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1: 2000 та ситуаційну схему).
Викопіювання з топографо-геодезичного плану 1: 2000 для РЕМ підключення електромережі з визначенням прогнозованої точки приєднання до 500 метрів від земельної ділянки і ситуаційний план. Топозйомка М 1:2000 для підключення електрики актуальна протягом 1 року і завіряється печаткою нашого топографо-геодезичного підприємства та копією сертифіката.
Виніс меж земельних ділянок в натуру (на місцевість)
Винесення в натуру меж земельної ділянки може знадобитися, якщо планується будівництво або купівля земельної ділянки. Це найчастіші випадки, коли необхідно замовити винос в натуру земельної ділянки, його меж , точок і ліній, також винос в натуру будівлі, координат або межових знаків. Зверніть увагу, що визначення меж земельної ділянки проводиться тільки відповідно до правовстановлюючих документів.
Кадастрові зйомки
Кадастрова зйомка - це координування меж земельної ділянки, а також будівель і споруд, що знаходяться на його території.
Кадастрова зйомка проводиться за допомогою геодезичного обладнання, що дозволяє виконувати всі необхідні розрахунки і виміри з максимальною точністю. Це особливо важливо, оскільки на основі проведеної зйомки формується документація і формується документація, ділянці присвоюється кадастровий номер.